Urenlange hulpdiensteninzet rond verwarde man

Geplaatst op 28 oktober 2026, om 22:30 uur

HELMOND – Aan de Broekwal in Helmond zijn woensdagmiddag en -avond meerdere hulpdiensten urenlang bezig geweest met een man die verward gedrag vertoonde. Volgens buurtbewoners ontstond de situatie rond 17.00 uur. De politie, ambulancedienst en een adviseur Openbare Orde en Veiligheid kwamen ter plaatse om de situatie onder controle te krijgen en de man tot rust te brengen.

De man kwam meerdere keren zonder kleding zijn woning uit en werd telkens weer naar binnen begeleid. Ook zou hij verschillende ramen van zijn woning hebben vernield. Na enkele uren belandde de man in de achtertuin van de buren. Daar zwaaide hij met een voorwerp en ging hij over een hek, waarbij hij mogelijk gewond raakte. De gebeurtenissen trokken veel bekijks van buurtbewoners.

Onder de aanwezige buurtbewoners ontstond kritiek op het verloop van de hulpverlening. Volgens hen duurde het lang voordat de situatie werd opgelost en maakten zij zich zorgen om de man. Een medewerker van de hulpdiensten gaf daarop uitleg over de inzet. Rond 21.00 uur werd de man uiteindelijk onder politiebegeleiding met een ambulance afgevoerd. Over zijn toestand is niets bekend.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112brabant.nl

Foto’s: — / Persbureau Heitink