UPDATE: Explosief verwijderd onder bestelbus, politie onderzoekt toedracht
Geplaatst op 4 oktober 2026, om 17:46 uurEINDHOVEN – De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft zondagmiddag een explosief verwijderd dat onder een bestelbus aan de 2e Franklinstraat in Eindhoven was bevestigd. Het explosief werd aangetroffen nadat vermoedelijk een deel ervan was afgegaan.
Een explosievenexpert van de politie ontdekte het explosief onder een Volkswagen Caddy. De straat in de Edisonwijk werd met lint afgezet, wat veel bekijks trok. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie kwam vervolgens ter plaatse en onderzocht de situatie met onder meer een spiegel. Het explosief is daarna onder de bestelbus vandaan gehaald.
Hoe het explosief daar terecht is gekomen en of sprake is van een gerichte aanslag, kan de politie nog niet zeggen. Er is materiaal veiliggesteld voor sporenonderzoek, dat verder moet uitwijzen wat er precies is gebeurd.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112brabant.nl
Foto’s: SQ Vision


