Laffe diefstal: levensreddende AED gestolen bij supermarkt

Geplaatst op 10 september 2026, om 19:37 uur

HELVOIRT – Een openbare AED die aan de gevel van de Plus-supermarkt aan de Achterstraat in Helvoirt hing, is gestolen. Het levensreddende apparaat is uit de daarvoor bestemde kast gehaald. De diefstal werd deze week ontdekt, maar wanneer de AED precies is meegenomen, is niet bekend.

De AED is eigendom van de Plus en hing op een voor iedereen toegankelijke plek. Daardoor kon het apparaat bij een reanimatie snel worden opgehaald. Juist bij een hartstilstand kan de aanwezigheid van een AED van levensbelang zijn en telt iedere seconde.

Door de diefstal is de AED op deze locatie niet langer beschikbaar voor noodsituaties. De locatie bij de supermarkt is inmiddels uit het AED-systeem verwijderd. Daarmee wordt voorkomen dat mensen bij een reanimatiemelding naar de Plus worden gestuurd om daar een AED op te halen die er niet meer hangt.

In Helvoirt zijn in totaal 26 openbare AED’s beschikbaar die 24 uur per dag en zeven dagen per week kunnen worden ingezet. Wie de AED bij de Plus heeft meegenomen en wat er met het apparaat is gebeurd, is niet bekend.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112brabant.nl

Foto’s: Bart Meesters / Persbureau Heitink