Groot alarm na incident met mogelijk gevaarlijke stof
Geplaatst op 2 maart 2026, om 16:45 uurEINDHOVEN – Op de TU/e in Eindhoven is groot alarm geslagen na een incident in een gebouw van de faculteit Chemical Engineering and Chemistry. Daarbij is mogelijk een zenuwinwerkende stof ontstaan toen twee stoffen met elkaar in aanraking kwamen.
Volgens eerste informatie kwam één persoon direct in contact met de stof. Het slachtoffer is door hulpdiensten behandeld, waarna met spoed een ambulance ter plaatse kwam. Over de toestand van deze persoon is nog niets bekend. Het incident vond plaats in een afgesloten ruimte. Andere aanwezigen zijn opgevangen in een ander lokaal.
Onder studenten gaan geruchten dat de stof overeenkomsten zou hebben met een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog, maar dat is niet bevestigd. De veiligheidsregio kan op dit moment nog weinig zeggen over de aard van de stof en de toedracht van het incident.
Foto’s: Persbureau Heitink
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112brabant.nl

