Man steelt politieauto na gevaarlijke achtervolging en reeks autodiefstallen
Geplaatst op 12 januari 2026, om 20:37 uurBREDA – Een 34-jarige man uit Breda is maandag aangehouden na een langdurige en gevaarlijke achtervolging door West-Brabant. De man betrad eerder op de dag onrechtmatig een defensieterrein, maakte daar foto’s en vluchtte vervolgens via meerdere autodiefstallen en pogingen daartoe.
De beveiliging van het defensieterrein sprak de man aan nadat hij zich daar onbevoegd bevond. Hij vertrok lopend, maar liet zijn voertuig achter. Kort daarna probeerde hij een auto te stelen van een vrouw, wat mislukte. Vervolgens wist hij een ANWB-voertuig mee te nemen en reed daarmee richting Dongen. Agenten zagen het gestolen voertuig en zetten de achtervolging in. Vanwege gevaarlijk rijgedrag, waaronder rijden over fietspaden, werd de achtervolging tijdelijk afgebroken en het voertuig verder gevolgd met een onopvallende politieauto.
Bij Breda-Noord botste de verdachte tegen een politievoertuig, wist opnieuw te ontkomen en probeerde later bij het NAC Stadion een voertuig te stelen. Daarbij ontstond een worsteling met de eigenaar, waarop de verdachte gebruikmaakte van de situatie en een politieauto ontvreemdde. Zijn vlucht eindigde bij Vosdonk, waar hij nogmaals een voertuig probeerde te stelen. Ook daar raakte hij in een worsteling verwikkeld, waarna hij kon worden aangehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau en zit vast voor verder onderzoek.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112brabant.nl